Domy tanie w budowie

251 projektów

Sortuj według:

Sortuj wg:


Filtruj

Powierzchnia

od  

  m2   do  

  m2

Szerokość

od  

  m   do  

  m

Długość

od  

  m   do  

  m

Liczba pokoi

Typ zabudowy

Kondygnacje

Liczba łazienek

Garaż

podpiwniczenie

Kąt nachylenia dachu

Rodzaj dachu

Autor


Wyświetl:

Strona:

Domy tanie w budowie

Dom tani w budowie? Znajdź idealne projekty domów małych i tanich w budowie

W naszej ofercie znajdziesz wiele interesujących projektów tanich w budowie. Możesz dopasować je do własnych oczekiwań i wymagań związanych z wielkością budynku, liczbą pięter czy też układem pomieszczeń. Sprawdź je i przekonaj się, że każdy inwestor, który chce wybudować tani dom, znajdzie coś dla siebie właśnie w tej kategorii. Wybierz projekt domu na miarę swojego budżetu!

Obawiasz się wysokich kosztów budowy domu? Nie rezygnuj z marzeń o własnym domu! Czy postawienie własnego domu niewielkim kosztem jest możliwe? Oczywiście! W naszej ofercie znajdziesz gotowe projekty domów jednorodzinnych (o powierzchni od ok. 70 do nawet 140 m2), których kosztorys postawienia naprawdę miło Cię zaskoczy.

Dom w cenie mieszkania - postaw na projekt domu taniego w budowie

Jeśli masz ograniczony budżet i zależy Ci na niskich kosztach budowy oraz późniejszego utrzymania domu, zwróć uwagę na gotowe projekty domów jednorodzinnych, które zakwalifikowaliśmy do tanich w realizacji. To różnorodne propozycje, które zakładają maksymalne wykorzystanie powierzchni użytkowej. Liczne zrealizowane projekty budynków z tej kategorii są dowodem na to, że aby mieszkać w funkcjonalnym i przede wszystkim własnym domu, nie trzeba ogromnego budżetu - wystarczy zastosowanie kilku przemyślanych rozwiązań. Pamiętaj, że projekty tanich domów pozwalają Ci oszczędzać nie tylko na każdym etapie prac budowlanych (wybór działki i materiałów, robocizna), ale również w późniejszej eksploatacji. Każdy budynek, który został przez nas zaprojektowany z myślą o wybudowaniu w małych kosztach, zakłada również możliwość wykorzystania energooszczędnych rozwiązań, które spowodują zmniejszenie zapotrzebowania na energię.

Dom tani w budowie i eksploatacji - ważna nie tylko powierzchnia użytkowa projektu architektonicznego

Budowa taniego domu to nie tylko kwestia jego powierzchni użytkowej. Istnieje wiele innych czynników, które wpływają na cenę projektów domów w tej kategorii, a także późniejszy koszt eksploatacji. Projekty domów tanich w budowie charakteryzują się kilkoma. Wyróżnikiem projektów domów tego typu są:

  • kształt i prostota projektu - wybierając prostokątną formę o zwartej konstrukcji, unikasz skomplikowanych brył, które wiążą się z większymi kosztami wykonania. Projekty o prostej bryle (np. przypominającej prostokąt lub kwadrat) są też łatwiejsze w wykonaniu. Dom prosty w budowie to dom tańszy;
  • energooszczędność - jest kluczowym aspektem, który wpływa zarówno na koszty eksploatacji, jak i na środowisko. Dom o niskim zużyciu energii może być tańszy w użytkowaniu, co przekłada się na oszczędności w dłuższej perspektywie czasowej.

Warto również zapoznać się z kolekcją domów tanich w budowie, w której projektanci skupiają się na minimalizacji kosztów bez utraty funkcjonalności. Rozważając powierzchnię domu w kontekście budowy taniego, wymarzonego domu, warto uwzględniać także koszty utrzymania, takie jak ogrzewanie czy chłodzenie. Ograniczenie kosztów domu nie zależy więc tylko od liczby m2, ale również od innych czynników, takich jak kształt, energooszczędność oraz koszty eksploatacji.

Projekt taniego domu - dla kogo będzie idealny?

W naszej kolekcji projektów domów, które zakładają niskie koszty budowy, znajdziesz propozycje idealne przede wszystkim dla małej rodziny. Najlepsi architekci stworzyli każdy z nich z myślą o nowoczesnych mieszkańcach, którzy cenią energooszczędne i niedrogie rozwiązania, a jednocześnie dbają o jak najwyższą funkcjonalność budynku.

Niewielki rozmiar inwestycji nie jest jednak jedynym wyznacznikiem oszczędności. Dlatego właśnie w kolekcji znajdziesz różne domy nowoczesne do wybudowania w mniejszym budżecie. Znajdują się tu zarówno bardzo małe domy, jak i znacznie większe budynki, które spełnią potrzeby większej rodziny. Dzięki tak dużemu wyborowi z łatwością znajdziesz projekt, który spełni Twoje indywidualne wymagania i którego realizacja nie powinna przekroczyć założonej sumy.

Gotowe projekty tanich domów - sprawdź projekty i dopasuj je do MPZP oraz działki

Zdarza się, że liczbę pięter lub wygląd dachu regulują miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego bądź warunki zabudowy, dlatego warto zorientować się w tej sprawie, jeszcze zanim zaczniesz szukać swojego wymarzonego projektu architektonicznego. Jeśli okaże się, że w danym miejscu przepisy nakładają na właścicieli konieczność zastosowania konkretnych rozwiązań, będziesz musiał się do tego dostosować. Nie martw się jednak, że z tego powodu nie znajdziesz u nas oferty idealnej dla Ciebie. W naszej kolekcji domów do dyspozycji masz niewielkie domy bez piętra oraz większe, z dachem dwuspadowym lub czterospadowym. Istnieje też możliwość adaptacji, czyli dostosowania danego projektu do potrzeb klienta. Dlatego mało prawdopodobne jest, aby zaistniała potrzeba zamówienia znacznie droższego projektu przygotowywanego na indywidualne zamówienie.

Budowa ekonomicznego domu parterowego czy z poddaszem lub piętrem i skośnym dachem - co kosztuje mniej?

To, ile kondygnacji ma mieć dom, jest jedną z najważniejszych kwestii decydujących o ostatecznym koszcie jego realizacji. Dlatego, jeśli okaże się, że miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego nie nakłada na Ciebie obowiązku dostosowania się do ustalonych w tej kwestii reguł, wybieraj spośród projektów domów tanich o mniejszej powierzchni - przede wszystkim parterowych lub z poddaszem.

To, dlaczego projekty domów parterowych to dobry wstęp do taniej budowy, jest dość oczywiste. Jedno piętro zawsze będzie tańsze niż dwa. Jednak okazuje się, że dla większej rodziny bardzo opłacalną inwestycją może być także wybór domów, które mają w planie poddasze. Dzieje się tak, ponieważ w tym przypadku co prawda płacisz więcej za wykonanie schodów czy montaż okien dachowych, ale za to wydajesz mniej na wielu innych etapach inwestycji. Oszczędność polega przede wszystkim na:

  • braku konieczności budowania fundamentów o dużej powierzchni,
  • mniejszej powierzchni stropu niż w budynku parterowym o większym metrażu.

Pamiętaj, że domy z poddaszem użytkowym są dobrym rozwiązaniem, jeśli w niewielkim domu poszukujesz miejsca na dodatkową sypialnię czy gabinet, ale ich wykończenie wiąże się ze zwiększonymi kosztami. Dlatego kupując projekt domu, warto zastanowić się, ilu pomieszczeń potrzebujesz i czy poddasze jest rzeczywiście niezbędne.

Garaż, kotłownia, piwnica? Elementy projektów tanich w budowie, z których można zrezygnować, aby zmniejszyć koszty budowy domu i poprawić jego energooszczędność

Zastanawiasz się, jakie elementy powinny posiadać projekty domów małych i tanich w budowie, a z których można zrezygnować, nie tracąc na funkcjonalności budynku? Podpowiadamy:

  • Prosty, dwuspadowy dach - tego rodzaju pokrycie domu będzie najtańsze, ponieważ oszczędzisz na tworzeniu skosów i spadków, a także na ich wykończeniu. Dzięki temu, że bryła budynku jest prosta, a dach ma nieskomplikowaną konstrukcję, prace budowlane mogą przebiegać sprawnie i nie generują dodatkowych roboczogodzin. To z kolei oznacza dla Ciebie dodatkowe oszczędności.
  • Zrezygnuj z piwnicy - jej budowa to duży koszt związany z zakupem materiałów i robocizną (w tym związaną z zabezpieczeniem przed wilgocią). Możesz go uniknąć, decydując się na alternatywne rozwiązanie. Oczywiście nie polecamy trzymania narzędzi i rzadziej potrzebnych sprzętów w strefie dziennej, ale w razie potrzeby zawsze możesz zdecydować się na przydomową komórkę czy osobny schowek lub pomieszczenie gospodarcze. To rozwiązanie znacznie tańsze niż koszty budowy domu z piwnicą.
  • Zrezygnuj z domu z garażem - przydomowe garaże mogą zostać zastąpione przez wiatę na samochód. To rozwiązanie znacznie tańsze, a do tego prostsze do zbudowania.
  • Kotłownia w domu - jeśli decydujesz się na ogrzewanie gazowe lub korzystanie z energooszczędnych, odnawialnych źródeł energii, nie potrzebujesz osobnego pomieszczenia na kocioł. Wystarczy, że umieścisz go w mało widocznym miejscu w łazience czy w spiżarni.
  • Lukarna, balkony, daszki - często znacznie podnoszą koszty wybudowania domu, dlatego warto zminimalizować ich liczbę lub całkowicie zrezygnować z tego rodzaju elementów.
  • Przemyślane wykończenie elewacji - to, z jakiego materiału wykonasz fasadę domu, ma duże znaczenie dla końcowej ceny inwestycji. Naturalne drewno wygląda pięknie, ale nie jest tanie i generuje dodatkowe koszty związane z okresową konserwacją. Na szczęście istnieje mnóstwo materiałów, które są nie tylko mniej kosztowne, ale też niewymagające pod względem pielęgnacji, np. różnego rodzaju tynki.
  • Duża liczba okien - zamieszasz przeszklić znaczą część salonu albo wstawić dużo okien na poddaszu użytkowym? Przemyśl to, ponieważ ceny okien, zwłaszcza tych o niestandardowych rozmiarach i kształt, potrafią być bardzo wysokie.

Pamiętaj, że w tej kategorii projektów znajdziesz wiele propozycji o małej powierzchni, które nie muszą być realizowane na dużej przestrzeni. Dlatego, aby zmniejszyć całościowe koszty realizacji, zacznij od kupna niewielkiej i co za tym idzie tańszej działki - takiej, na której zmieści się planowany dom, ale której kupno nie pochłonie dużej części Twojego budżetu.

Wśród naszych propozycji domów każdy znajdzie coś dla siebie! Niezależnie od tego, ile metrów kwadratowych potrzebujesz dla swojej rodziny, w naszej ofercie znajdziesz domy o prostej konstrukcji oraz zwartej bryle. Możesz też wybrać domy w stylu, który na pewno przypadnie Ci do gustu i które spełnią Twoje oczekiwania finansowe, a także te związane z komfortem życia na co dzień.

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z atrakcyjnymi promocjami na projekty oraz poradami dotyczącymi budowy i wystroju domu!

Podaj imię

Podaj adres e-mail

Dziękujemy

SPRAWDŹ SKRZYNKĘ I POTWIERDŹ SWÓJ ZAPIS DO NEWSLETTERA

Ważne informacje

Polecane kategorie

Polecane

Newsletter

Zapisz się do newslettera
i otrzymaj

100

rabatu

na projekt Twojego domu!

Newsletter

Zostań z nami!
Otrzymałeś

5%

rabatu

na projekt Twojego domu!

Sprawdź dostępność projektu

W celu sprawdzenia dostępności tego projektu prosimy o kontakt telefoniczny z Biurem Obsługi Klienta (tel. 71 352 04 40, biuro@dobredomy.pl).

71 352 04 40

bezpłatne konsultacje