Projekty domów parterowych

500 projektów

Sortuj według:

Sortuj wg:


Filtruj

Powierzchnia

od  

  m2   do  

  m2

Szerokość

od  

  m   do  

  m

Długość

od  

  m   do  

  m

Liczba pokoi

Typ zabudowy

Kondygnacje

Liczba łazienek

Garaż

podpiwniczenie

Kąt nachylenia dachu

Rodzaj dachu

Autor


Wyświetl:

Strona:

Projekty domów parterowych

Jak wybrać idealny projekt domu parterowego?

Marzysz o budowie domu, w którym zamieszkasz ze swoją rodziną? Szukasz idealnego projektu, który spełni Twoje oczekiwania? Rozważ zakup gotowego projektu domu parterowego. Budynek, w którym wszystkie pomieszczenia znajdują się na jednym poziomie, może okazać się bardzo funkcjonalny, a zarazem atrakcyjny wizualnie. Poznaj naszą kolekcję projektów domów parterowych, obejmującą propozycje o różnych bryłach, tanie w budowie, z tarasem, z poddaszem lub bez, na różne działki. Sprawdź, jak wybrać idealny plan dla siebie.

Jako przyszły inwestor szukasz projektu, który będzie odpowiadał na Twoje potrzeby niemal w stu procentach. Z pewnością chcesz także, by nowy dom idealnie pasował do działki oraz okolicy. Sprawdź naszą ofertę! Znajdziesz tu gotowe projekty domów jednorodzinnych parterowych, które powstały z myślą o najróżniejszych potrzebach. Przekonaj się, jak znaleźć wśród nich swoje przyszłe lokum.

Dom parterowy a koszty budowy - oszczędzaj dzięki najlepszemu projektowi

Każda inwestycja wiąże się z koniecznością zgromadzenia sporych zasobów finansowych. Choć koszt budowy domu może przyprawić o zawrót głowy, istnieje kilka sposobów na obniżenie cen. Jednym z nich jest wybór odpowiedniego projektu. Choć powierzchnia zabudowy w przypadku budynku z jednym piętrem może być większa niż piętrowego, to ten pierwszy może okazać się tańszy w budowie. Dlaczego tak się dzieje? Przede wszystkim znacznie mniej zapłacisz za wykonanie stropu. Nie musi on przyjmować aż tak dużych obciążeń, jak w przypadku domów piętrowych. Dodatkowo odchodzą koszty związane z budową ścian na górnym piętrze oraz koszt budowy schodów. To wszystko pozwala znacząco obniżyć wydatki na budowę.

Projekty małych domów parterowych tanich w budowie - to się bardzo opłaca!

Budynek mieszkalny z jednym piętrem jest bardzo łatwy w ogrzewaniu. Ciepło może bowiem równomiernie trafiać z kotłowni do wszystkich pomieszczeń. Nie ma także problemu znanego z niektórych źle wykończonych budynków piętrowych, w których górna kondygnacja zimą bardzo szybko się wychładza, a latem - przegrzewa.

Wynika z tego kilka ważnych korzyści:

  • zyskujesz dom energooszczędny - budynek, który się szybko nagrzewa, jest tańszy w utrzymaniu,
  • możesz zainwestować w odnawialne źródła energii - zaoszczędzone na ogrzewaniu pieniądze możesz przeznaczyć na wydajniejsze i bardziej ekologiczne systemy grzewcze, np. fotowoltaikę i pompę ciepła,
  • komfort użytkowania budynku jest bardzo wysoki - jeśli dom jest dobrze zaizolowany, w całym wnętrzu panują takie same, warunki.

Zalety domów parterowych - poznaj wszystkie korzyści

Najlepsze projekty domów parterowych, które znajdziesz w naszej ofercie, pozwolą Ci wydać na budowę mniej, a jednocześnie cieszyć się brakiem schodów oraz bardzo praktycznym układem funkcjonalnym. Ostatni z wymienionych aspektów jest ważny, zwłaszcza jeśli razem z Tobą mają zamieszkać osoby starsze lub dzieci, które dopiero uczą się stawiać pierwsze kroki. W związku z tym, że w budynkach parterowych wszystkie pomieszczenia znajdują się na jednej kondygnacji, nie występują żadne bariery związane z przemieszczaniem się między piętrami. Osoby starsze mogą więc bez przeszkód poruszać się po wszystkich pokojach. Natomiast Ty, jako rodzic małych szkrabów, nie musisz się martwić, że Twoja pociecha spadnie ze schodów.

Nowoczesne projekty domów parterowych a kąt nachylenia dachu - jaka jest zależność? Zyskaj możliwość adaptacji strychu

Wybierając projekt domu parterowego, warto zastanowić się, jak ma wyglądać zadaszenie budynku. Bez względu na to, czy będzie to dach dwuspadowy, czy dach wielospadowy, pamiętaj, że zbyt stroma konstrukcja może przytłoczyć cały budynek, a jednocześnie znacząco zwiększyć koszt budowy. Jak więc znaleźć najlepsze rozwiązanie?

Optymalny kąt dachu spadzistego w parterówce wynosi 25-30 stopni. Takie rozwiązanie sprawia, że dom parterowy nie tylko ma pełną funkcjonalność, ale też zyskuje dodatkową przestrzeń, którą możesz przeznaczyć na strych. W ten sposób masz miejsce na przechowywanie nieużywanych lub rzadko używanych przedmiotów - starych mebli, dekoracji świątecznych itp. Dom z poddaszem daje też możliwość przeprowadzenia w przyszłości adaptacji, dzięki której zyskasz dodatkowy pokój, którego być może będziesz kiedyś potrzebować.

Wybór projektu domu - czy dom nowoczesny parterowy z płaskim dachem to dobry pomysł?

Wiesz już, że dom parterowy z poddaszem to dobry wybór, a czy w jednopiętrowym budynku sprawdzi się płaskie zadaszenie? To zależy od Twoich upodobań. Jeśli lubisz proste bryły, nowoczesne domy parterowe z płaskim dachem będą idealnym wyborem. Aby jednak konstrukcja takiego budynku nie wyglądała zbyt monotonnie, warto urozmaicić ją ozdobną elewacją. W tej roli świetnie sprawdzą się okładziny drewniane i kamienne ułożone na ścianie frontowej lub z tyłu budynku.

Dom parterowy z poddaszem lub bez - jak jeszcze uatrakcyjnić wygląd budynku?

Zadaszenie i niebanalna elewacja to tylko dwa sposoby na poprawę estetyki budynku. Jeśli chcesz uatrakcyjnić wygląd swojego wymarzonego domu, zastanów się, co jeszcze możesz zrobić. W naszej ofercie znajdują się projekty domów parterowych, które ułatwią Ci znalezienie odpowiednich rozwiązań. Sprawdź, co dla Ciebie przygotowaliśmy!

  • Przestrzeń do odpoczynku na świeżym powietrzu jest równie ważna, jak pomieszczenia wewnątrz budynku. Aby Twój parterowy dom był atrakcyjny wizualnie, a jednocześnie praktyczny, wybierz projekt, który ma duży taras na tyłach budynku. Ciekawym rozwiązaniem architektonicznym są zwłaszcza te plany, w których jedna z części tarasu jest zadaszona. To sprawia, że budynek nie tylko doskonale prezentuje się na żywo, ale też jest bardzo praktyczny. Dzięki takiemu rozwiązaniu będziesz mógł spędzać czas na zewnątrz i piec kiełbaski na grillu, nawet jeśli na dworze będzie padać i mocno wiać. Pod zadaszoną przestrzenią możesz też bez obaw rozstawić meble wypoczynkowe.
  • Zaplanuj rozmieszczenie okien i drzwi. Jeśli lubisz nowoczesne projekty domów parterowych, postaw na duże przeszklenia. Świetnie sprawdzą się one zwłaszcza od strony ogrodu. W ten sposób Twój dom nie tylko będzie wyglądał ładnie, ale też stanie się dużo bardziej funkcjonalny. Dzięki dużym oknom do budynku będzie wpadało więcej naturalnego światła.

Najlepsze domy parterowe - wybierz projekt z idealnym układem pomieszczeń na jednej kondygnacji

Aby użytkowanie domu parterowego było dla Ciebie jak najwygodniejsze, już na etapie wyboru planu zastanów się, w którym miejscu powinny znajdować się poszczególne pokoje i inne przestrzenie użytkowe. Przede wszystkim zadbaj o to, by wszystkie pomieszczenia były podzielone na trzy strefy:

  • strefę dzienną - którą będzie tworzył przede wszystkim salon z jadalnią i ewentualnie kuchnią (jeśli będzie połączona z pokojem dziennym),
  • strefę użytkową - do której będą należeć łazienki, pomieszczenie gospodarcze oraz garaż,
  • strefę prywatną - czyli sypialnie, które powinny być najbardziej odseparowane od innych stref, głównie od kuchni.

W przypadku domów z piętrem podział wnętrza na strefy domu jest bardzo prosty. Dolna część jest zwykle przeznaczona na strefę dzienną, natomiast piętro stanowi strefę prywatną. W projektach parterowych nie ma takiej możliwości. Istnieją jednak rozwiązania, które pozwalają rozwiązać ten problem. Wystarczy, że wybierzesz bryłę budynku w kształcie:

  • litery H lub L - w ten sposób budynek jest wyraźnie podzielony na części,
  • kwadratu lub prostokąta - z sypialniami usytuowanymi w tylnej części budynku.

Projekty domów parterowych z garażem czy bez? Sprawdź, które rozwiązanie wybrać

Chcesz zbudować dom parterowy i zastanawiasz się, czy w jego obrębie uwzględnić miejsce na garaż jednostanowiskowy lub dwustanowiskowy? Budynek połączony z garażem to z pewnością ogromna wygoda. Dzięki takiemu rozwiązaniu będziesz mógł od razu po zaparkowaniu samochodu przejść do domu, bez konieczności wychodzenia na zewnątrz.

Zanim jednak podejmiesz ostateczną decyzję, zastanów się, czy parterówka z garażem w bryle domu zmieści się na Twojej działce. Konieczność znalezienia miejsca na wszystkie pomieszczenia na jednym piętrze sprawia, że powierzchnia zabudowy może być bardzo duża. W takiej sytuacji może Ci pozostać niewiele miejsca na garaż połączony z budynkiem. Istnieją jednak dwa sposoby, które pozwalają sprostać temu wyzwaniu. Oto one!

  • Jeśli chcesz zamówić projekt z garażem, a szerokość działki nie pozwala Ci na umieszczenie miejsca na samochód w bocznej części budynku, znajdź projekt z garażem umieszczonym od frontu. W naszej ofercie są to m.in. projekty Dakota.
  • Jeśli nie masz wolnej przestrzeni na dom z garażem, a nie chcesz zmniejszać powierzchni użytkowej budynku, wybierz projekt bez garażu. Następnie kup oddzielny garaż, który umieścisz w dostępnym na działce miejscu, lub postaw jedynie wiatę na samochód.

Domy parterowe na różne działki - sprawdź rzuty projektów domów parterowych i dobierz budynek do twoich potrzeb

W naszej kolekcji domów parterowych znajdziesz mnóstwo różnorodnych propozycji. Aby wybrać spośród nich swój wymarzony projekt, warto przyjrzeć się kilku kwestiom.

  • Przede wszystkim zwróć uwagę na powierzchnię domu. Dzięki temu będziesz miał pewność, że budynek zmieści się na Twojej działce. Każdy projekt przygotowany przez naszą pracownię ma w swoim opisie minimalną szerokość i długość działki.
  • Aby znaleźć idealny projekt, weź pod uwagę także warunki zabudowy w Twojej okolicy. Upewnij się, np. sprawdzając miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego, jaki typ zabudowy obowiązuje w obszarze, w którym znajduje się Twoja działka. MPZP może także określać, czy w okolicy mogą powstawać domy z dachem spadzistym, czy płaskim.
  • Przy wyborze projektu zwróć uwagę, ile pomieszczeń się w nim mieści. W ten sposób ocenisz, czy w interesującym Cię planie znajduje się wystarczająca liczba pokojów dla wszystkich mieszkańców. W każdym domu, w którym będzie mieszkała rodzina z małymi dziećmi, powinny znajdować się co najmniej trzy sypialnie - jedna dla rodziców, jedna dla najmłodszego członka rodziny oraz dodatkowa dla gości.
  • Aby wybrać najlepszy projekt domu, przyjrzyj się także liczbie łazienek. Dla większej rodziny jedno pomieszczenie kąpielowe może okazać się niewystarczające. Warto rozważyć także domy, w których łazienki są oddzielone od pralni. To, czy tak jest, z łatwością sprawdzisz na rzutach projektów domów parterowych przygotowanych przez naszych projektantów.

Masz na oku dany projekt? Od rozpoczęcia budowy Twojego wymarzonego miejsca na ziemi dzieli Cię już tylko kilka kroków! Zapoznaj się uważnie ze wszystkimi parametrami oraz planem domu parterowego. Z chęcią przeprowadzimy dla Ciebie analizę działki i warunków zabudowy, a także zapewnimy bezpłatną pomoc architekta. Przekonasz się, że wybór i zakup doskonałego projektu domu parterowego z naszej oferty to bułka z masłem!

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z atrakcyjnymi promocjami na projekty oraz poradami dotyczącymi budowy i wystroju domu!

Podaj imię

Podaj adres e-mail

Dziękujemy

SPRAWDŹ SKRZYNKĘ I POTWIERDŹ SWÓJ ZAPIS DO NEWSLETTERA

Ważne informacje

Polecane kategorie

Polecane

Newsletter

Zapisz się do newslettera
i otrzymaj

100

rabatu

na projekt Twojego domu!

Newsletter

Zostań z nami!
Otrzymałeś

5%

rabatu

na projekt Twojego domu!

Sprawdź dostępność projektu

W celu sprawdzenia dostępności tego projektu prosimy o kontakt telefoniczny z Biurem Obsługi Klienta (tel. 71 352 04 40, biuro@dobredomy.pl).

71 352 04 40

bezpłatne konsultacje