Pies w domu – przygotuj się na przybycie pupila

Pies w domu – przygotuj się na przybycie pupila


Decyzja o przyjęciu psa pod dach powinna wiązać się ze świadomością zmian, jakie trzeba wprowadzić w aranżacji domu. Przystosowanie przestrzeni do obecności zwierzęcia służy zarówno ochronie elementów wyposażenia przed psimi zębami i pazurami, jak i zapewnianiu pupilowi bezpieczeństwa. Podpowiadamy, jak przygotować dom na przybycie czworonoga.

Pewnych rzeczy nie da się uniknąć – jak np. kłaczków z sierści na podłodze. Niektórym niezbyt przyjemnym skutkom towarzyszącym obecności psa w domu można jednak zapobiec. Czworonóg może mieć tendencję do drapania drzwi i mebli, gryzienia butów czy traktowania rozrzuconych przedmiotów jak zabawki. W co zatem warto wyposażyć dom, by zminimalizować ewentualne szkody, a co należy usunąć z aranżacji, by nie stanowiło zagrożenia dla czworonoga?

Dom bezpieczny dla psa

W celu zabezpieczenia mieszkania i zapewnienia czworonożnemu domownikowi bezpieczeństwa należy:

  1. Pokryć drewniane i drewnopodobne podłogi specjalnym, odpornym na zarysowania lakierem – pies, biegając po mieszkaniu, może bowiem zarysować pazurami delikatną posadzkę.
  2. Zabezpieczyć balkon tak, by pies z niego nie wypadł. Szczególnie ważna jest barierka – powinna sięgać do samej podłogi. Co więcej jej szczebelki muszą być ułożone na tyle gęsto, by pupil nie mógł się pomiędzy nimi przecisnąć.
  3. Schować kable – odsłonięte przewody stanowią duże zagrożenie dla psa. Mogą bowiem wzbudzić zainteresowanie psa, który w ramach zabawy zacznie je gryźć. Kable należy więc schować za meblami czy listwami podłogowymi lub umieścić je w elastycznych osłonkach. Zapobiegnie to poważnemu w skutkach porażeniu prądem.
  4. Pamiętać, by nie zostawiać na wierzchu potencjalnie niebezpiecznych środków chemicznych, kosmetyków itp.
  5. Sprawdzić, czy posiadane rośliny doniczkowe nie są toksyczne dla psa. Zagrożeniem dla zdrowia i życia pupila mogą być m.in. aloes, dracena i kalanchoe. To samo dotyczy roślin w ogrodzie.
  6. Ogrodzić ogród, by pupil bez nadzoru nie opuszczał terenu domu. W siatce czy płocie nie może być żadnych szpar – wystarczy niewielki otwór, by ciekawski pies przecisnął się przez niego i wybiegł na ulicę.
  7. Zabezpieczyć schody – dotyczy to jednak głównie pełnych energii szczeniaków, które nie mają jeszcze wystarczającej koordynacji ruchowej. W takiej sytuacji na szczycie schodów warto zamontować barierkę, która zapobiegnie poważnemu upadkowi.

Warto również wygospodarować miejsce na psie legowisko. Zapewni to zwierzakowi komfort i poczucie bezpieczeństwa.

Zobacz również:

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z atrakcyjnymi promocjami na projekty oraz poradami dotyczącymi budowy i wystroju domu!

Podaj imię

Podaj adres e-mail

Dziękujemy

SPRAWDŹ SKRZYNKĘ I POTWIERDŹ SWÓJ ZAPIS DO NEWSLETTERA

Ważne informacje

Polecane kategorie

Polecane

Newsletter

Zapisz się do newslettera
i otrzymaj

100

rabatu

na projekt Twojego domu!

Newsletter

Zostań z nami!
Otrzymałeś

5%

rabatu

na projekt Twojego domu!

Sprawdź dostępność projektu

W celu sprawdzenia dostępności tego projektu prosimy o kontakt telefoniczny z Biurem Obsługi Klienta (tel. 71 352 04 40, biuro@dobredomy.pl).

71 352 04 40

bezpłatne konsultacje