Jak wygłuszyć ściany w domu, czyli sposoby na skuteczną izolację akustyczną

Jak wygłuszyć ściany w domu, czyli sposoby na skuteczną izolację akustyczną


Hałas dobiegający przez ściany z ulicy do domu oraz przenikający między pomieszczeniami może sprawić, że będziesz czuł się we własnym mieszkaniu niekomfortowo. W trakcie szukania materiałów budowlanych na ściany, drzwi i okna warto więc zwrócić uwagę na dźwiękoszczelność wszystkich produktów. W jaki sposób wygłuszyć ściany – zarówno te zewnętrzne, jak i działowe? Poznaj kilka sposobów.

Kiedy warto zastosować dodatkową izolację akustyczną? Według pracowni projektowej Dobre Domy materiałów wygłuszających ściany możesz użyć, jeśli:

Czym najlepiej wygłuszyć ściany? Poznaj kilka najlepszych propozycji na skuteczną izolację akustyczną ścian.

Izolacja akustyczna ścian wewnętrznych – jakie materiały wygłuszą ściany działowe w domu?

Decydując się na montaż dodatkowych materiałów na ściany wewnątrz domu, musisz wziąć pod uwagę to, że mogą one nieznacznie zmniejszyć przestrzeń w pokojach. Warto więc zorientować się, które produkty cechuje najwyższa dźwiękoszczelność bez konieczności nakładania bardzo grubych warstw. Do najlepszych materiałów izolujących dźwięki należą:

Przeczytaj w poradniku Dobrych Domów, jak wykończyć ściany w mieszkaniu >>

Izolacja akustyczna ścian zewnętrznych – jak wygłuszyć elewację i zablokować wpadające do środa dźwięki?

O właściwą izolację akustyczną ścian zewnętrznych musisz zadbać już na etapie budowy domu. To właśnie wtedy powinieneś wybierać jak najlepsze materiały na ściany zewnętrze, które zablokują jak najwięcej dźwięków. Mogą to być ściany warstwowe wykonane z bloczków wapienno-piaskowych uwzględnione w każdym z projektów Dobrych Domów. Materiał ten jest bardzo wytrzymały, mrozoodporny, ognioodporny i dźwiękoszczelny. Do jego zadań należy również stworzenie przyjaznego dla zdrowia mikroklimatu – dzięki porowatej strukturze pobiera nadmiar wilgoci z otoczenia i oddaje go, jeśli powietrze wewnątrz domu jest zbyt suche.

Aby zablokować wpadające do wnętrza dźwięki, warto też zadbać o zabezpieczenie wszystkich okien i drzwi – np. za pomocą pianki akustycznej. Przez nieszczelne skrzydła do uszu domowników mogą bowiem docierać nawet rozmowy osób przechodzących obok domu. Pianka akustyczna zablokuje dźwięki z ulicy, a jednocześnie zwiększy izolację termiczną budynku, dzięki czemu zmniejszysz koszty ogrzewania domu.

Przeczytaj w poradniku Dobrych Domów, jak poradzić sobie z nieszczelnymi oknami >>

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z atrakcyjnymi promocjami na projekty oraz poradami dotyczącymi budowy i wystroju domu!

Podaj imię

Podaj adres e-mail

Dziękujemy

SPRAWDŹ SKRZYNKĘ I POTWIERDŹ SWÓJ ZAPIS DO NEWSLETTERA

Ważne informacje

Polecane kategorie

Polecane

Newsletter

Zapisz się do newslettera
i otrzymaj

100

rabatu

na projekt Twojego domu!

Newsletter

Zostań z nami!
Otrzymałeś

5%

rabatu

na projekt Twojego domu!

Sprawdź dostępność projektu

W celu sprawdzenia dostępności tego projektu prosimy o kontakt telefoniczny z Biurem Obsługi Klienta (tel. 71 352 04 40, biuro@dobredomy.pl).

71 352 04 40

bezpłatne konsultacje