Skocz do zawartości
Forum dobredomy.pl

Alex w budowie - lustrzane odbicie ;-)


Adriana i Damian

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

chciałabym wiedzieć, jaką wybrali Państwo dachówkę z jakiej firmy i ile Państwa wyniosła? 

Wczoraj otrzymałam wycenę na dach, ale wyceniono mi dachówkę zwykłą, nie płaską. 

Nie ukrywam, że bardziej mi zależy na dachówce płaskiej, jak jest w projekcie, ale fachowcy wypowiadali się o niej negatywnie. 

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Adriana i Damian

Witamy wybraliśmy dachówke Creaton domino jeszcze wachamy sie co do koloru , antracyt czy szara ,koszt całego dachu z rynnami ,okuciami membrana 3oknami dachowymi trzyszybowymi wyceniono nam najtaniej na 29000zl do 33000zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Ewa

Witam,

 

Czy można przyjechać i zobaczyć państwa dom?

My budujemy alexa troszkę zmienionego w opolskim.

 

Pozdrawiam Gosia

Witam,my ruszamy z budową jeszcze w maju(miejmy nadzieję bo mieliśmy zacząć w kwietniu ale zmiany w projekcie zajęły więcej czasu) i również jesteśmy z opolskiego. Jeśli można zapytać ,w jakiej miejscowości państwo budujecie? Fajnie byłoby zobaczyć Alexa choćby "z ulicy" 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość
  • 5 weeks later...
  • 4 weeks later...

przepięknie ! :) im dalej roboty idą tym bardziej mi się podoba. 

Płaskie dachówki wyglądają rewelacyjnie, nam wyceniono dach na 55 tyś z oknami, rynnami, robocizną, tylko że niestety dachówkę zwykłą. Jakie Państwo mieli opinie na temat dachówek płaskich i firmy domino? 

 

Mogą mi Państwo również podać wymiar powiększonego okna w sypialni z tyłu domu oraz okna tarasowego w kuchni, chcielibyśmy też je powiększyć. 

 

od sierpnia będą u nas stawiane już mury, chętnie wrzucimy też parę zdjęć. 

Jeszcze jedna wielka prośba, bardzo chciałabym zobaczyć zdjęcie salonu z widokiem na okno tarasowe, jestem ciekawa efektu antresoli   :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękujemy :rolleyes:

dużo pracy i jeszcze więcej przemyśleń a i tak pewnie nie wszystko uda nam się tak idealnie dopasować ... Płaska dachówka ,owszem jest piękna i dodaje nowoczesności , jednak nie jest idealną dachówką , widać na niej nierówności , i trzeba pilnować żeby była z jednej partii ,ponieważ wzięliśmy kila dachówek ze składu do wyliczeń i niestety okazało się że każda ma inny odcień, przy układaniu jej też jest potrzebny mega fachowiec - bo inaczej może być efekt odwrotny od oczekiwanego :blink:​ Wybierając dachówkę , kierowaliśmy się przede wszystkim jakością ceramiki ,ponoć jest jedną z lepszych i kolorystycznie nam najbardziej odpowiadała. Poza tym ,nie ma się co łudzić ,że dachówka będzie bez ubytków ... bez malowania się nie obeszło :wacko: ​

 

Okno w kuchni powiększyliśmy o 20 cm po 10 z każdej - 200

Okno nad kuchnią 270

 

Co do  antresoli  ,to nie zdecydowaliśmy się na nią . Nie ma na tyle miejsca ,żeby zostawić niewykorzystaną przestrzeń.

 

Życzymy powodzenia w budowie i oczywiście czekamy na zdjęcia z realizacji :)

 

Pozdrawiamy.

 

przepięknie ! :) im dalej roboty idą tym bardziej mi się podoba. 

Płaskie dachówki wyglądają rewelacyjnie, nam wyceniono dach na 55 tyś z oknami, rynnami, robocizną, tylko że niestety dachówkę zwykłą. Jakie Państwo mieli opinie na temat dachówek płaskich i firmy domino? 

 

Mogą mi Państwo również podać wymiar powiększonego okna w sypialni z tyłu domu oraz okna tarasowego w kuchni, chcielibyśmy też je powiększyć. 

 

od sierpnia będą u nas stawiane już mury, chętnie wrzucimy też parę zdjęć. 

Jeszcze jedna wielka prośba, bardzo chciałabym zobaczyć zdjęcie salonu z widokiem na okno tarasowe, jestem ciekawa efektu antresoli   :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Paweł

Małe sprostowanie , do etapu widocznego na ostatnich dodanych zdjęciach ,to 200 tys.  :rolleyes: przepraszam za zamieszanie  :wacko: niedługo postaramy się dodać  reszte zdjęć​

 

nic nie szkodzi

czekamy z niecierpliwością na kolejne zdjęcia.

My ruszamy z budową pod koniec sierpnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My ruszamy z budową na początku sierpnia. stan surowy z dachem wyceniono na 210 tys. Natomiast my powiększyliśmy go z długości o 2m co dało dodatkowe 30m2 powierzchni użytkowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Damian

Witam :)   

My również chcemy rozpocząć budowę na wiosnę . Narazie "dopieszczamy" projekt. Zdecydowaliśmy się na kilka zmian takich jak powiększenie garażu na dwustanowiskowy ( i prawdopodobnie pomieszczenia gospodarczego),zamiana okna narożnego na parterze na dwa osobne, schowek na piętrze będzie albo cześciowo albo całkowicie garderobą w sąsiedniej sypialni.

Fajne,że powstało forum Alexa! Śledzę i zaglądam regularnie .Pozdrawiam wszystkich 

Witam. Przymierzam się do budowy domu Alex z dwustanowiskowym garażem, odbicie lustrzane. Czy dysponujecie już jakimiś zdjęciami z budowy. Zastanawiam się czy nie zmieni to znacznie bryły budynku. Chętnie zobaczyłbym taki dom po wybudowaniu... Czy gdzieś w województwie mazowieckim lub kujawsko pomorskim stoi taki domek? Ma ktoś takie informacje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Damian
Gość Damian

Gorąco proszę o kontakt osoby, które budują ten dom. Chciałbym zobaczy jak to wygląda wewnątrz.

Przymierzam się do budowy i projekt bardzo mi się podoba

ciesielski21@poczta.onet.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam, 

 

jakie elementy i materiały zostały użyte do nadbitki? 

nie wiem jak profesjonalnie nazwać biały element który został wykorzystany, chciałabym zrobić u Nas podobnie, ładnie odbija białe wykończenie do ciemnej dachówki. 

duże były to koszta? 

 

Pozdrawiam 

K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You are posting as a guest. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...