Skocz do zawartości
Forum dobredomy.pl

Projekt Alfa II


redakcja

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ja zacząłem budowę tego domu. Karolex_85@interia.pl

 

Witam,

W takim razie zachęcam do wzięcia udziału w naszym konkursie fotograficznym.

Termin dostarczenia zdjęć upływa w dniu 30 września 2011!!

Główna nagroda - ZWROT KOSZTÓW ZAKUPU PROJEKTU!

Szczegóły:https://www.dobredomy.pl/konkurs-fotograficzny

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Gość Mieczysław

Witam już mamy wybudowane do zera i ocieplone.

Czy już ktoś wybudował swój domek całkowicie albo ma mury ??

Jakby kogoś interesowały moje fotki to pisać prv.mietek@op.pl

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Przez kilka ostatnich lat przejrzeliśmy z mężem tysiące projektów domków. Całe szczęście, że nie zdecydowaliśmy się na żaden, gdyż nie byłoby nam dane doczekać pojawienia się na rynku Alfy. Obecnie jesteśmy w posiadaniu projektu domu Alfa I. Miesiąc temu udało nam się wylać fundamenty i jesteśmy na etapie zabezpieczania ich przed zimą. Wraz z przyjściem wiosny planujemy rozpocząć dalsze prace budowlane. Wygląd zewnętrzny budynku może nie powala na kolana (porównuję go z "odjazdowymi" domami budowanymi przez moje koleżanki), jednak jego wnętrze rekompensuje jego prosty, nieskomplikowany wygląd. Wydaje się być bardzo przestrzenny i wygodny. Większość pomieszczeń jest przemyślana. Myślę, że powinno się w nim dobrze mieszkać. Oczywiście, wprowadziliśmy kilka zmian w projekcie. Przede wszystkim zrezygnowaliśmy z podcieni od południa przy łazience i pokoju (np. sypialni). Dzięki temu zwiększyła się powierzchnia łazienki i tegoż pokoju. Zastanawiamy się jednak, czy nie odstąpić części pokoju (ok. 3 m) na korzyść przylegającego do niego pomieszczenia gospodarczego. Wprawdzie zdecydowaliśmy się na ogrzewanie gazem, jednak planujemy tam wstawić pralkę, regał na przetwory, zatem większe pomieszczenie gospodarcze bardzo by się przydało. Tym bardziej, że przy kuchni nie ma żadnej spiżarki. Zrezygnowaliśmy w salonie z okna i balkonu. W ich miejsce wstawimy trzyczęściowe drzwi tarasowe (3x90 cm).Na poddaszu planujemy niewielki balkonik dostępny z obydwu pokoików. Rozważamy też rezygnację z szafy w korytarzu obok łazienki. Moglibyśmy tam zrobić małe WC.Zastanawiamy się (na razie bardzo niezobowiązująco), czy aby nie doprowadzić wody na górę w miejscu,gdzie ma się znajdować szafa wnękowa w korytarzu. W przyszłości można by tam było zrobić mały aneksik kuchenny (szafka, zlewozmywak). Mam dwóch synów, którzy będą mieszkali na górze, więc nie musieliby schodzić na dół po każdą szklankę herbaty. Więcej zmian nie planujemy, choć przyznaję, że spodobał nam się pomysł któregoś z forumowiczów (przepraszam, że nie pamiętam czyj to był wpis) dotyczący zamiany łazienki z pokoikiem na górze. Z chęcią obejrzelibyśmy fotki od Karolex_85@interia.pl. Mój adres: dorad@onet.eu. Pozdrawiam wszystkich entuzjastów Alfy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Gość Karolex

Witam. Ja w swojej Alfie wprowadziłem następujące zmiany.

-Od strony jadalni gdzie normalnie jest okno wstawiłem wykusz: 3okna balkonowe od podłogi do sufitu, po to aby mieć cały czas doświetlone pomieszczenie

-nad tym wykuszem automatycznie zrobił się balkonik na górze

-wyjście na taras jest przez okno balkonowe z kuchni, z pokoju obok łazienki również przez okno balkonowe (w projekcie zwykłe okno)

-nad garażem wylałem strop dzięki czemu mam kolejny strych łatwodostępny poprzez ściągnięcie z sufitu schodów w dół

-zrezygnowałem z drewnianych filarów na konto betonowych

-na górze w łazience wstawiłem okno dachowe dla lepszej wentylacji pomieszczenia które narażone jest na wilgoć

- w sypialni na górze obok schowka na niepotrzebne rzeczy zamontowałem dwa okna dachowe 78x140

-garaż oddzieliłem od kotłowni ścianą po szerokości pomieszczenia, dzięki czemu nie będzie mi sie kurzyło na samochód

-zrobiłem jeszcze jedne drzwi przy garażu które prowadzą do domu, ale to moje widzimisie ponieważ tam będzie salon kosm-fryz mojej żoneczki.

-W garażu dałem dwa okna, aby zapewnić oświetlenie i jedno okno na strychu nad garażem.

To chyba wszystkie zmiany jakie wprowadziliśmy. Powierzchnia użytkowa mojej chałupki to 208m2

Pozdrawiam Karolex_85@interia.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Witam, jak tam Wasze budowy?

Nam udało się zrobic dach i przyłacza. Teraz juz z górki bo wszystko co zostało, to roboty wewnątrz. Pogoda juz nam nie straszna :) Zastanawiamy się już jak będzie wyglądało wnętrze. Kuchnię, salon i sypialnie jakoś "urządziłam", natomiast wogóle nie mam koncepcji na łaziankę na parterze. Może macie jakieś pomysły jak wszystko zamontować żeby było funkcjonalnie, bo przykład z projektu jakoś mi się nie podoba...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam,-czy projekt domu jest zaprojektowany wedlug norm EU?-jakie sa instalacje w stanie surowym domu?-czy mozna dokonac zmian w projekcie a mianowicie, zmiana elewacji zewnetrznej z tynku na klinkier?Pozdrawiam Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

-czy projekt domu jest zaprojektowany wedlug norm EU?

-jakie sa instalacje w stanie surowym domu?

-czy mozna dokonac zmian w projekcie a mianowicie, zmiana elewacji zewnetrznej z tynku na klinkier?

 

Pozdrawiam Pawel

 

Witam,

Nasze projekty są zgodne z normami obowiązującymi w momencie ich opracowania. Ponieważ wytyczne norm polskich od dłuższego czasu są wzorowane na normach europejskich można przyjąć, że większość projektów jest zgodna z eurokodami. Dodatkowo wszystkie projekty opracowane w ostatnim okresie są zgodne z normami europejskimi.

Odnośnie pytania dotyczącego stanu surowego to kosztorys stanu surowego nie obejmuje kosztów instalacji wewnętrznych. Chciałabym jednak zaznaczyć, że dokumentacja budowlana projektu Alfa II obejmuje projekty instalacji wewnętrznych(sanitarnych, elektrycznej).

Odnośnie możliwości wprowadzenia zmian w projekcie, to istnieje taka możliwość w ramach adaptacji projektu. Do projektu dołączymy bezpłatną zgodę na ich wprowadzenie. Na jej podstawie architekt adaptujący będzie mógł nanieść poprawki. Z nim ustala Pan koszt oraz termin ich wprowadzenia.

W razie jakichkolwiek proszę o kontakt.

Pozdrawiam

Aneta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość patyk1985

Witam, zamierzam w tym miesiącu zamówić alfę II i na jesieni rozpocząć budowę fundamentów prosiłbym bardzo bardzo osoby które zaczeły budowę o podesłanie kilku fotek na adres patyk1985@op.pl z góry dziękuję za pomoc

 

pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Gość Agnieszka

Witam,

Jestem zainteresowana kupnem projektu Alfy II.

Ile czasu zajmie procedura kupna projektu od dnia jego zamowienia do dnia otrzymania kompletu dokumentow?

Jaka jest treść zgody na adaptacje projektu?

 

Pozdrawiam,

Agnieszka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jestem zainteresowana kupnem projektu Alfy II.

Ile czasu zajmie procedura kupna projektu od dnia jego zamowienia do dnia otrzymania kompletu dokumentow?

Jaka jest treść zgody na adaptacje projektu?

 

Pozdrawiam,

Agnieszka

 

Witam,

Wszystkie interesujące Panią informacje znajdują się https://www.dobredomy.pl/najczesciej-zadawane-pytania

Dodam tylko, że projekt Alfa II jest projektem gotowym i wyślemy go w ciągu trzech dni roboczych od daty otrzymania zamówienia.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam,

Chciałabym Państwa zachęcić do umieszczenia zdjęć z realizacji projektu domu Alfa II na naszym forum.

Dodatkowo zapraszamy do wzięcia udziału w naszym konkursie fotograficznym.

Termin dostarczenia zdjęć upływa w dniu 31-ego maja 2012!!

Główna nagroda - ZWROT KOSZTÓW ZAKUPU PROJEKTU!

Szczegóły: https://www.dobredomy.pl/konkurs-fotograficzny

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krzysztof

MARCIN, AGATA, TOŚKA!

Ja również przymierzam się do budowy Alfy. Na razie postawiłem fundamenty. Wczesnym latem zamierzam ruszyć ze stawianiem ścian. Z chęcią obejrzałbym jakąś Alfę w stanie surowym. Mieszkam niedaleko Dębicy. Czy byłaby możliwość, abyście przesłali mi swoje zdjęcia z budowy. Byłbym bardzo wdzięczny. Mój kontakt siedliskabogusz@poczta.onet.pl. Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam,

planujemy z mężem kupno projektu i budowę Alfy I, ale wcześniej chcielibyśmy mieć jakiś pogląd na temat kształtujących się kosztów. Czy moglibyście napisać ile wyniosła Was budowa do obecnego etapu? Będziemy niezmiernie wdzięczni.

 

Pozdrawiam

Marta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...
  • 4 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 4 weeks later...
Gość Mieczyslaw

A jakie zdjęcia Cię interesują? Co konkretnie chcesz wiedzieć?

My krylismy dachówką. Ale ja mam alfę II a Ty z tego co kojarzę alfę III.

Pozdr

 

Tak ja mam Alfa III

Nie mogłem się zdecydowa jaka dachówke wybrać więc chciałem zobzczyc jakies zdjęcia :)

Teraz juz pokryłem i mam dachówke Roben Pienont antracytowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mieczyslaw

Alfa II super domeczek. OD 3 tygodni mieszkamy już z żoną. Ciepłe przytulne gniazdko polecam:)

 

 

Karolex wielkie gratulacje !!!

Jakbyś miał trochę czasu to prosił bym o jakieś zdjęcia z zewnątrz domu i z wewnątrz jeśli da rade :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...
  • 3 weeks later...
  • 1 year later...

Join the conversation

You are posting as a guest. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...